Kandidátka na županku Trenčianskeho kraja

Dubnica nad Váhom – krátky film k župným voľbám 2017

Dubnica nad Váhom, 4. 7. 2017 – Renáta Kaščáková, kandidát na župana Trenčianskeho samosprávneho kraja, navštívila v rámci kampane k župným voľbám 2017 Dubnicu nad Váhom. Cieľom bolo zistiť od konkrétnych občanov mesta pozitívne i negatívne stránky …

… mesta, čo v meste funguje a čo naopak nefunguje, no najmä, čo by z pozície župana Renáta Kaščáková v meste vedela zlepšiť. Kandidátke v župných voľbách 2017 tak občania nastolili problémy z oblasti korupcie, narastajúceho extrémizmu, či odchodu mladých z krajiny, ale aj problematiku deficit cyklotrás, stagnácie mesta, či jeho chýbajúcej vízii.

Dubnica nad Váhom – občania o problémoch mesta a Trenčianskeho kraja

Iveta Václavová: Voliť v župných voľbách 2017 má zmysel

Iveta Václavová Dubnica nad Váhom - župné voľby 2017

Iveta Václavová / podnikateľka: Ísť voliť do mestských zastupiteľstiev alebo župných volieb 2017 má zmysel, lebo väčšinou sa to necháva na ľudí, ktorí ešte cítia nejakú povinnosť a to sú dôchodcovia a oni si nevedia predstaviť nejakú perspektívu rozvoja. A mladí ľudia, ktorí vlastne budú dlhé roky žiť v tomto meste, tak tí na voľby kašlú a to je škoda. Lebo potom vzniká priestor pre extrémistické skupiny a ľudia, ktorí by dokázali niečo pozitívne zmeniť, tak nedostanú šancu, aby sa mohli realizovať. Lebo keď porovnám Novú Dubnicu, čo je malé mestečko neďaleko Dubnice nad Váhom, o ktorej sa hovorilo, že je len pre dôchodcov, tak ako sa zmenilo vedenie mesta v Novej Dubnici a je tam mladý primátor, tak mesto ožíva a začína byť atraktívne pre mladých ľudí, čo sa o Dubnici nad Váhom nedá povedať. Odtiaľto mladí ľudia utekajú.

Jakub Gulík: Trápi ma klientelizmus a korupcia

Jakub Gulík Dubnica nad Váhom - korupcia

Jakub Gulík / stand-up komik: Mňa trápi hlavne klientelizmus a korupcia, ktorá funguje aj v menších mestách, nie je to len vo vysokej politike, ako ľudia môžu vidieť v televízii. Musíme sa s tým vysporiadavať aj v takýchto menších mestách. Niektorí by mohli namietať, že čo môžu mladí vedieť o korupcii, ale sám mám tú skúsenosť, že vidím, že mladí sa stretávajú aj na stredných školách s korupciou. To je tak, že len obyčajná súťaž, že niekto robí niečo podobné ako maturitnú prácu, maká na tom, je to niečo progresívne, niečo nové, ale nemôže vyhrať, lebo sú tam záujmy inej školy, ktorá sa hodí k tomu, aby vyhrala, lebo je tam zasa nejaká politická záležitosť. Čiže, korupcia tu funguje aj v tých malých merítkach a je to smutné. Neviem, čo by sa s tým dalo robiť, ale aspoň poukázať na to treba. Určite pôjdem voliť do župných volieb 2017.

Žaneta Porubská: Argument, že peniaze nie sú, nie je správny

Žaneta Porubská Dubnica nad Váhom - mladí ľudia odchádzajú

Žaneta Porubská / podnikateľka: V Dubnici nad Váhom som vyrástla a cítim sa tu veľmi dobre. Poriadame v našom obchode dobročinnú zbierku posteľného prádla pre nemocnicu. Na jednej strane som rada, že ľudia rozvíjajú spolupatričnosť. Ale na druhej strane viem, že nie je v poriadku, aby sa občania Dubnice nad Váhom zbierali a nosili nám posteľné prádlo a uteráky, pretože nemocnici to chýba. Potom mi príde, že nie je v poriadku to, že sa trhajú plachty, aby sa použili na obväzy pacientom. Argument, že peniaze nie sú, nie je správny, keď viete, že peniaze sú a je ich veľa, pretože dennodenne sa stretávame s kauzami, kde sa nerozpráva o tisícoch, ale o miliónoch eur. To, že mladí ľudia odchádzajú z našej krajiny nie je dobrou vizitkou. Oni vedia, prečo odchádzajú. Nie sú tu pre nich vytvorené podmienky a naša krajina stráca potenciál. Je dobré, keď idú do zahraničia, napríklad načerpajú skúsenosti a s otvorenejšou mysľou sa vracajú, ale častokrát väčšina zostáva. A jednoducho absencia kvalitných ľudí je tu jednoznačne.

Ivana Tepličková: Dubnici nad Váhom chýbajú cyklotrasy

Ivana Tepličková Dubnica nad Váhom - chýbajú cyklotrasy

Ivana Tepličková / bývalá zamestnankyňa MÚ: Čo Dubnici nad Váhom chýba? Tak Dubnici nad Váhom chýbajú rekreačné oblasti, prímestské rekreačné zóny aj cykloturistika a deficit cyklotrás. Dlhé roky sa rozpráva o nejakej hlavnej cyklotrase, ktorá by mala spájať mestá Považská Bystrica smerom na Trenčín, ale už desať rokov je to len v štádiu rozprávania. Občania Dubnice nad Váhom si to prajú, ale bohužiaľ, hovorím, je to už roky a začínajú byť skeptickí. Hlavne ľudia, ktorí idú kandidovať do župných volieb 2017 by mali chcieť bojovať za to, pretože si myslím, že sa dá aj tých finančných prostriedkov zohnať viac pre mesta. Nie len povedať, že máme ich málo, bohužiaľ neušlo sa. Pokiaľ niekto má víziu a chce ísť za tým v župných voľbách 2017, tak si myslím, že spôsob nájde. A pokiaľ sa tam dostanú ľudia, ktorí o to budú mať záujem, tak aj tam je cesta.

Renáta Kaščáková: Keby fungovali eurofondy – tak cyklotrasy by boli

Renáta Kaščáková Dubnica nad Váhom - cyklotrasy

Renáta Kaščáková / kandidát na župana trenčianskeho kraja 2017: No, cyklotrasy v Dubnici nad Váhom trochu problém. Prišla som z kruháča a tam to bolo trošku o život. Musím sa priznať, že som mala aj strach. Tá cesta je veľmi frekventovaná. Je to asi problém každého mesta. Chodiť do práce na bicykli by som v Dubnici nad Váhom asi každý deň nechcela. Ale, bohužiaľ, eurofondy nefungujú. Keby fungovali, ako by mali, tak tie cyklotrasy dávno máme.

Soňa Zelisková: Je veľký rozdiel medzi slepým a nevidiacim

Soňa Zelisková Dubnica nad Váhom - nevidiaci umelec

Soňa Zelisková / keramikárka: Keď potrebujem urobiť rovnaké hrnčeky, tak si odvážim presné množstvo hliny. Ja sa neurážam na to, keď mi povie niekto, že som slepá, ale opravujem, lebo ja sa necítim slepá. Ja sa cítim nevidiaca. Rada používam taký výraz, že je veľký rozdiel medzi slepým a nevidiacim. Slepý vidieť nechce, nevidiaci nemôže. Treba, aby sme si dobre otvorili oči a dívali sa okolo seba, pretože keď budeme slepí a nebudeme vidieť rôzne problémy, ktoré treba riešiť a ktoré treba pomenovať nahlas, tak bude tma.

Župné voľby 2017 môžu zmeniť veľa.
Poďme voliť 4.11.2017.

Renáta Kaščáková, kandidát na župana Trenčianskeho kraja, župné voľby 2017, Trenčín.

Iná ako oni.

Viac info o kandidátke na župana Renáte Kaščákovej

Program pre župné voľby 2017 >>
Životopis Renáty Kaščákovej >>
Volebné videa >>
FB: www.facebook.com/renata-kascakova
YouTube: www.youtube.com/renata-kascakova

Renáta Kaščáková kandidát na župana - voľby do VÚC 2017 Trenčín