Kandidátka na županku Trenčianskeho kraja

Ilava – krátky film k župným voľbám 2017

Ilava, 21. 7. 2017 – Renáta Kaščáková, kandidát na župana Trenčianskeho samosprávneho kraja, navštívila v rámci kampane k župným voľbám 2017 Ilavu. Počas rozhovoru s miestnym podnikateľom a zároveň poslancom mestského zastupiteľstva Viktorom Wiedermannom …

… rozobrali viacero tém týkajúcich sa nielen Ilavy, ale aj celého Slovenska. Renáta Kaščáková sa tak dozvedela, že Ilava je skutočne dobrým miestom pre život. Mladí ľudia z Ilavy neodchádzajú, práve naopak. Hoci mladých ľudí štvú mnohé veci v politickej a spoločenskej sfére, mnohokrát sú skôr pasívni. Nadchádzajúce župné voľby v Trenčianskom kraji 2017 dávajú teraz možnosť mladým ľuďom zvoliť si takého župana, ktorý ich bude nielen počúvať, ale im aj reálne pomôže naplniť ich plány. Renáta Kaščáková, kandidát na župana Trenčianskeho samosprávneho kraja si myslí, že veci sa dajú meniť, chce to však spoločné úsilie jednej aj druhej strany. Pasivita totiž nikdy žiadne zmeny nepriniesla. Župné voľby 2017 môžu priniesť mladým ľuďom zmenu, potrebujú si akurát vybrať správneho župana a dostaviť sa k urnám 4.11. 2017.

Viktor Wiedermann a Renáta Kaščáková o knihách, mladých ľudoch, meste Ilava a Trenčianskom kraji

Ilava - Renáta Kaščáková, kandidát na župana Trenčianskeho samosprávneho kraja 2017


Viktor Wiedermann: Keď fantasy, tak potom game of thrones. Hra o tróny.

Renáta Kaščáková: Mňa nedržia takéto veci.

Viktor Wiedermann: To nie je len o drakoch a šermovačkách. Tam sú veľmi dobre vykreslené zákulisia práve z politiky, možno by Vám to pomohlo v kariére. To nakupovanie by malo byť práve aj o tom, že ľudia sem prídu a je tu priestor aj na to aby sa porozprávali. Je to určitá spoločenská udalosť. Môžete im poradiť, môžete popočúvať ich nejaké problémy. Alebo oni Vám povedia veľakrát také podnetné veci, ktoré človek v tom svojom zornom uhle nevidí. Takže na toto je to super. To preto to mám rád.

Ilava – dobré mesto pre život (aj) pre mladých ľudí

Viktor Wiedermann - podnikatel a poslanec mestského zastupiteľstva Ilava


Viktor Wiedermann: Keď sa povie Ilava, automaticky si ľudia predstavia aj väznicu. Zločinnosť alebo kriminalita sa v Ilave nepohybuje v extrémne vysokých číslach. Možno aj z toho dôvodu, že tí, ktorí by chceli páchať kriminálne činy sem neradi chodia, vyhýbajú sa tomuto miestu.

Renáta Kaščáková: Ilava je vlastne dobré miesto pre život. Je tu veľa mladých ľudí. Nemáte problém s odlivom mladých ľudí, tak ako v iných mestách. Práve naopak. Ľuďom sa v Ilave dobre býva. Dá sa povedať, že tu majú všetko. Vy sám máte vlastné podnikanie. Dobrú prácu, ktorá Vás baví. Čo Vás potom ženie do verejného života? Ste poslancom mestského zastupiteľstva v Ilave pokiaľ viem. Prečo sa angažujete pre verejný priestor?

Viktor Wiedermann a Renáta Kaščáková - Ilava, mladí ľudia

Viktor Wiedermann: V Ilave je síce pekné životné prostredie, máme krásnu krajinu, ktorú si možno ešte ani sami nevieme doceniť, ekonomika nám pomaly rastie, ale zásadný problém vidím v mladých ľuďoch. Mladí ľudia akoby sa oddávali pasivite z dôvodu, že je 28 rokov po revolúcii a jednoducho, ako by niektoré veci boli konštantné a nemenné. A toto si myslím, že tých mladých ľudí v Ilave akoby tak štve, ale paradoxne nejdú do aktivity ale do pasivity.

Mladí ľudia musia chcieť meniť veci

Viktor Wiedermann: Zásadná otázka je, ktorú si musia mladí ílavčania položiť je, že či chcú niečo zmeniť. V súčasnosti, keď to tak môžem z mojej sociálno-ekonomickej sondy z predajne posúdiť. Vnímam tiež to, že mladí ľudia sú ako keby v nejakej pasivite, ale tá emócia v nich je. Možno skutočne na Slovensku po tých 28 rokoch, povedzme banditizmu je potreba, aby niekto za to už niesol zodpovednosť. Že tie peniaze tu boli, ukradli sa. A jednoducho možno nejaký jeden exemplárny prípad, že áno, toto sa nesmie robiť a pokiaľ bude evidentné, že je tu skutočná snaha niečo zmeniť aj z tej vrcholovej politiky, myslím že aj tí ľudia naskočia. Fandím všetkým mladým ľuďom, ktorí sa vrátia a to, čo sa naučili nech zveľaďujú a zužitkujú tu na Slovensku. Choď, nauč sa, príď sem a pomôž tejto krajine posunúť sa ďalej.

Ilava a okolie - Trenčiansky kraj


Musia prísť tí mladí ľudia, ktorí jednoducho prídu a pochopia zásadnú vec. Že táto krajina patrí im, pretože ich rodičia si to vybojovali, aj keď to možno znie nadnesene, ale je to pravda, vybojovali si to právo žiť práve na tomto kúsku zeme. A jednoducho my ho musíme, aj tá generácia čo nasleduje, nejakým spôsobom zveľadiť. Nesmie sa to zvrhnúť k tomu, že tu dovolíme nejakej privilegovanej skupinke, aby si tu rozkrádala a robila čo chce.

Renáta Kaščáková: Je to o tom, že ten minister a ten úradník nemá byť ten oligarcha, ale má byť sluha. On má slúžiť.

Viktor Wiedermann: Malo by to tak byť. Ale tak o tom to je, že to musíte povedať nahlas a musíte si potom samozrejme niesť aj tie následky, ktoré sú s tým spojené, ale jednoducho povedať sa to musí.

Župné voľby 2017 môžu zmeniť veľa.
Poďme voliť 4.11.2017.

Renáta Kaščáková, kandidát na župana Trenčianskeho kraja, župné voľby 2017, Trenčín.

Iná ako oni.

Viac info o kandidátke na župana Renáte Kaščákovej

Program pre župné voľby 2017 >>
Životopis Renáty Kaščákovej >>
Volebné videa >>
FB: www.facebook.com/renata-kascakova
YouTube: www.youtube.com/renata-kascakova

Renáta Kaščáková kandidát na župana - voľby do VÚC 2017 Trenčín