Kandidátka na županku Trenčianskeho kraja

Iná ako oni. – Kandidátka na župana Trenčianskeho kraja

Renáta Kaščáková, kandidátka na župana Trenčianskeho kraja, počas leta navštívila prakticky všetky mestá Trenčianskeho kraja, no nevynechala ani viaceré obce. Stretnutia s bežnými ľuďmi pri ich každodennom živote ukazujú, ako je politika odtrhnutá od reality.

Či už je to život na kopaniciach, v Myjave, v Brezovej pod Bradlom, alebo na hornej Nitre v Prievidzi, Handlovej, Novákoch, Bojniciach, Partizánskom, alebo na Považí v Trenčíne, Považskej Bystrici, Ilave, Dubnici a tak ďalej, všade vidno to isté. Beznádej, sklamanie, hnev a nedôvera, že sa niečo zmení. Politici dávno stratili schopnosť chodiť v topánkach bežných ľudí. Riešenia ich problémov sú len „naoko“, bez trvalého efektu. Výsledkom sú aj po rokoch zlé cesty, odchod mladých ľudí do zahraničia, chátrajúce sociálne služby, zdravotníctvo v kolapse, zanedbané budovy. Vyšší územný celok musí byť zástancom občanov pred zásahmi štátu do ich regiónu. A opačne, VÚC musí pôsobiť na vládu pri presadzovaní zákonov, ktoré budú vychádzať z potrieb občanov v prirodzených regiónoch Trenčianskeho kraja a budú im na prospech.

Renáta Kaščáková na cestách po Trenčianskom kraji

Cesty po Trenčianskom kraji boli pre mňa maximálne inšpirujúce a zistila som, že bežní ľudia vnímajú úplne iné problémy než politici. Politici sa dívajú na veci odtrhnutí od reality. Dávno nie sú v situácii, že by chodili v topánkach obyčajných ľudí a možno je to na škodu. Možno by si tie topánky mali obuť aj tí politici čo tvoria zákony podľa ktorých tí ľudia v Trenčianskom kraji naozaj žijú.

Je to diametrálny rozdiel sledovať bežný život a potom tie reči na konferenciách, múdrych seminároch a debatách o tom ako podporíme regionálny rozvoj a ako fungujú makroekonomické ukazovatele. A potom prídeme do obyčajného mesta k človeku, ktorý žije z 500-600 eurového platu. V podstate žije z ruky do úst. Má problém aby uživil svoju rodinu. Večer si možno zapne správy a vidí tam tých navoňaných politikov ako múdro rozprávajú, ale v konečnom dôsledku mu to nijako nepomôže.

Takže tie cesty po Trenčianskom kraji, ktoré som absolvovala v topánkach bežných ľudí mi dali asi o mnoho viac ako ten rok čo som v parlamente. Neviem či si to môžem až takto trúfnuť povedať, ale minimálne je to na tej istej úrovni. Tá skúsenosť je nezaplatiteľná a myslím si, že na takýchto skúsenostiach treba stavať a s ohľadom na týchto ľudí treba robiť tie zákony.

 

Župné voľby 2017 môžu zmeniť veľa.
Poďme voliť 4.11.2017.

Renáta Kaščáková, kandidátka na županku Trenčianskeho samosprávneho kraja 2017.

Iná ako oni.

Pridať komentár