Kandidátka na županku Trenčianskeho kraja

Kamenec pod Vtáčnikom – krátky film k župným voľbám 2017

Kamenec pod Vtáčnikom, 13. 7. 2017 – Renáta Kaščáková, kandidátka na župana Trenčianskeho samosprávneho kraja, navštívila počas leta v rámci výjazdov po Trenčianskom samosprávnom kraji aj viaceré obce. Viackrát navštívila aj Kamenec pod Vtáčnikom.

Obec Kamenec pod Vtáčnikom je zaujímavá predovšetkým bohatým kultúrnym a spoločenským životom. Akcie a podujatia rôzneho druhu sa v obci poriadajú prakticky každý víkend a lákajú nielen miestnych, ale aj ich rodiny z blízkeho i širšieho okolia. Vo videu o tom rozpráva obecná poslankyňa Eva Fabryová, ktorá má na starosti práve kultúru, a obyvateľka obce Jaroslava Homolová. Kamenec pod Vtáčnikom možno považovať za spokojnú obec, obec, kde to naozaj žije, o čom sa presvedčila aj samotná Renáta Kaščáková.

Život v Kamenci pod Vtáčnikom

Eva Fabryová: Dobre počúvajte, Kamenec pod Vtáčnikom je podhorská obec, aj keď nie sme úplne v horách zastrčení, ale kolom dokola máme krásnu scenériu. Život sa tu vedie skutočne taký rodinný. Nemáme tu ani kamióny. Nemáme tu nejaké rušivé momenty a môžeme si tu žiť tak viac menej spokojne.

Kamenec pod Vtáčnikom - župné voľby 2017. Trenčiansky kraj

Obecný rozhlas: Dobrý deň Kamenec pod Vtáčnikom, vypočujte si najnovšie správy miestneho rozhlasu.

Eva Fabryová: Takže podľa toho, koľko tu ľudia zarobia, žije sa primerane. Radi by sme všetci zarábali po tisíc euro, naozaj radi. Každý by sme vedeli čo s tými peniazmi, kam si ich dať, kam si ich uložiť, ako ich prežiť, určite radi. Bohužiaľ, nie je to tak. Žijeme z toho, čo máme. A máme skoro všetci záhradky, aj tí činžiakoví majú v Kamenci pod Vtáčnikom záhradky. Tým pádom si niečo dopestujú, alebo žijú skromne. A ešte keď si predstavíte, že máme štyri krčmy v okruhu jedného kilometra, tak si stále myslím, že ľudia ešte majú čo míňať.

Obecný rozhlas: Vážení občania, dňa 15. júla, to je v sobotu, v amfiteátri v centre obce Kamenec pod Vtáčnikom sme pre vás pripravili už druhé filmové predstavenie, dobrodružnú komédiu pod názvom Sebechlebskí hudci.

Eva Fabryová: Osobne čo mám rada? Kultúru, strašne mám rada kultúru, folklór. Neznášam televízor. My máme doma tri a vôbec nejdú, absolútne. To je podľa mňa zabijak času. Stretnutie s ľuďmi, organizovanie stále niečoho, neviem. Baví ma práca poslanca, to ma naozaj baví a tak. A rodina, jasné.

Obecný rozhlas: Svoje miesta zaujmite po dvadsiatej hodine tridsiatej minúte, aby ste sa mohli ponúknuť zdarma kávičkou, hranolkami, pukancami, dyňou, dolkami a počastovať zlatým mokom za pár drobných.

Kultúrny a spoločenský život v Kamenci pod Vtáčnikom

Eva Fabryová: No, u nás v Kamenci pod Vtáčnikom kultúra, to nám závidia mnohé obce. Myslím si, že začali sa prebúdzať všetky spoločenské organizácie a tie sme vopchali do života tej obce. Tie kultúrne akcie majú naši ľudia veľmi radi, pretože toto všetko, táto dedina je jedna veľká rodina. Do mesiaca máme v Kamenci pod Vtáčnikom aj štyri akcie. Zajtra máme letné kino, široko ďaleko nikto to nemá, ale my máme zajtra letné kino. Bude sa podávať, to neviem, či sa môže hovoriť, zlatý mok. A z toho moku ľuďom budeme dávať zadarmo dolky, hranolky, popcorn, dyňu, lebo jednoducho tí, čo to vypijú, tí to potom zaplatia vlastne. Darí sa nám. Aj miestni podnikatelia nám pomáhajú a pomáhajú aj nejaké okresné Prievidzsko, My a takto.

Kamenec pod Vtáčnikom - župné voľby 2017. Eva Fabryová a Jaroslava Homolová

Jaroslava Homolová: A prichádzajú sem ľudia, naši, ale aj ich rodiny, ktoré úplne inde bývajú. Ja mám napríklad rodinu v Čechách. Naši prídu vždy, keď sa robí veľká akcia. No a to sú rodiny, ktoré obsadia celé tieto stoly, viac stolov. Skrátka centrum toho sa koná vlastne tu, vždy je tu.

Obecný rozhlas: Nezabudnite, že vlastné lehátko a deka sú výhodou.

Aký je recept na spokojnú obec?

Eva Fabryová: Vyklonovať Fabryovú. To som ja. Viete čo, nechcem sa chváliť, v žiadnom prípade. Naozaj toto nie je chvála, ale mnohé obce o tom hovoria, že to treba nájsť človeka. Mňa oslovila raz jedna pani do kostola urobiť výstavu ovocia. Ja som jej ukázala, že neviem ani kde je kostol, nieto ešte výstavu ovocia, čo si vymýšľa. Vzápätí to ovocie som urobila, vystavila. Do mňa Pán Boh vstúpil alebo kto, ja neviem. A v tú ranu prišli ľudia za mnou, že či by som nešla robiť poslankyňu.

Jaroslava Homolová: Ja by som povedala, že aj s tými spoločenskými organizáciami. Koľko ich tu v Kamenci pod Vtáčnikom máme? Štrnásť. Štrnásť a vlastne každý sa zapája do týchto akcií. Niektorí viac, niektorí menej, ale vo všeobecnosti každý.

Kamenec pod Vtáčnikom - župné voľby do Trenčianskeho kraja 2017

Čo by ste odkázali politikom?

Eva Fabryová: Chodievajte viac medzi ľudí. Pýtajte sa ich na všetko. Oni vám veľmi radi odpovedia. Nie všetci sú takí nejakí hulváti, že by hneď nejako poslali do kelu alebo čo. Ale naozaj, s ľuďmi sa dá rozprávať. Ľuďom treba ďakovať. Ľudí treba poprosiť. Tohto keby sa každý jeden držal, teda politik, to by bolo, naozaj. Ale možnože veľká politika je o inom, to je spravovanie štátu, ale tá menšia alebo tá župná by mohla byť o tomto. Na vašu účasť sa teší obecný úrad, kultúrna komisia, občianske združenie Handrári a hasiči.

 

Župné voľby 2017 môžu zmeniť veľa.
Poďme voliť 4.11.2017.

Renáta Kaščáková, kandidát na župana Trenčianskeho kraja, župné voľby 2017, Trenčín.

Iná ako oni.

Predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja, Renáta Kaščáková - vizitka