Kandidátka na županku Trenčianskeho kraja

Kandidáti na župana v Trenčianskom kraji 2017 – Voľby do VÚC

V Trenčianskom samosprávnom kraji budú kandidovať v novembrových voľbách na post predsedu siedmi kandidáti, z toho tri ženy. Kandidáti na župana v Trenčianskom kraji mali možnosť podať kandidátne listiny zapisovateľovi volebnej komisie Trenčianskeho …

Kandidáti na župana v Trenčianskom kraji 2017

… samosprávneho kraja do 60 dní pred konaním župných volieb, to znamená do 5. septembra 2017. Kandidatúru potvrdili nasledovní siedmi kandidáti na župana Trenčianskeho kraja : terajší predseda Jaroslav Baška, poslankyňa Národnej rady SR Renáta Kaščáková, právnička Petra Hajšelová, primátor Trenčianskych Teplíc Štefan Škultéty, doktorand Ferdinand Vavrík, ochranárka Nora Pániková a podnikateľ Igor Valko.

Kandidáti na župana v Trenčianskom kraji 2017

Renáta Kaščáková (SaS, OĽaNO, KDH, OKS, NOVA, ZZ, DÚS) >>
Jaroslav Baška (Smer-SD, SNS, Most-Híd a SZ) >>
Petra Hajšelová (Sme rodina) >>
Štefan Škultéty (nezávislý) >>
Ferdinand Vavrík (nezávislý) >>
Igor Valko (NP) >>
Nora Pániková (SZS) >>

Zoznam kandidátov na župana Trenčianskeho samosprávneho kraja 2017 Zoznam kandidátov na voľby predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja 2017.
Stiahnuť alebo prečítať PDF dokument online kliknutím sem >>

Renáta Kaščáková – kandidátka na županku Trenčianskeho kraja

Renáta Kaščáková – kandidátka na županku Trenčianskeho kraja

Mgr. Renáta Kaščáková, narodená 28.10.1965 v Trenčíne je slovenská politička za pravicovo-liberálnu stranu Sloboda a Solidarita (SaS). Od roku 2011 do 2012 bola v meste Trenčín viceprimátorkou. Od 2016 pôsobí ako poslankyňa Národnej rady SR. Je členom Výboru pre verejnú správu a regionálny rozvoj. Renáta Kaščáková pracuje tiež od roku 2013 ako poslankyňa Trenčianskeho samosprávneho kraja, kde je členkou Komisie regionálneho rozvoja a cestovného ruchu. V súčasnosti je nominantkou na post kandidátky na predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja v krajských voľbách v roku 2017 s podporou strán a hnutí SaS, OĽaNO, NOVA, KDH, OKS a Zmena zdola.

Renáta Kaščáková od narodenia žije a pôsobí v Trenčíne, preto má k tomuto mestu a kraju osobitný, srdcu blízky vzťah. V práci aj v osobnom živote má rada otvorenú komunikáciu. Dlhodobo sa venuje otázkam rozvoja mesta a regiónu Trenčín. Aktívne sa angažovala predovšetkým v projekte „Trenčín si Ty“, ktorého bola hlavnou koordinátorkou a iniciátorkou. Výsledkom Projektu Trenčín si Ty je plán rozvoja mesta, ktorý koordinuje plánovanú výstavbu a zásahy architektov v centrálnej zóne mesta s prepojením na nábrežie rieky. V prípade zvolenia sa Renáta Kaščáková vzdá mandátu poslanca NR SR, aby mohla plnohodnotne vykonávať funkciu župana vo svojom kraji.

RENÁTA KAŠČÁKOVÁ – INÁ AKO ONI

Nebavia ju „kamarátšafty“, protekcia, byrokracia, neodbornosť, plytvanie a zbytočné schôdzovanie. Pochopila, že ak chce veci zmeniť, musí ich riadiť. Kliknite na brožúru VÚC VOĽBY ŠPECIÁL a z rozhovoru sa dozviete, čo vedie Renátu Kaščákovú, aby sa venovala politike, ako bude viesť župu po zvolení, čo chce spraviť pre strednú a najstaršiu generáciu v Trenčianskom regióne, čo znamená heslo “INÁ AKO ONI” a mnoho ďalších odpovedí.

Renáta Kaščáková kandidátka na županku - Iná ako oni

Priority Renáty Kaščákovoj v Trenčianskom kraji

Renáta Kaščáková, kandidátka na županku Trenčianskeho kraja predstavila na tlačovej besede politickej strany Sloboda a Solidarita (SaS), ktorou je aj zakladajúcou členkou svoj volebný program, s ktorým vstupuje do novembrových župných volieb v Trenčianskom kraji 2017.

Viac info o kandidátke na županku Renáte Kaščákovej

Program pre župné voľby 2017 >>
Životopis Renáty Kaščákovej >>
Volebné videa >>
FB: www.facebook.com/renata-kascakova
YouTube: www.youtube.com/renata-kascakova

Jaroslav Baška – kandidát na župana Trenčianskeho kraja

jaroslav-baska-kandidat-na-zupana-trencianskeho-kraja

Ing. Jaroslav Baška, narodený 5.4.1975 v Považskej Bystrici je súčasný predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja a poslanec Národnej rady SR za stranu Smer-SD. Bol bývalý minister obrany Slovenskej republiky a tiež starostom obce Dohňany. V roku 1998 absolvoval Žilinskú univerzitu a od skončenia školy až do roku 2002 pracoval v Matadore Púchov. Úradujúci župan Trenčianskeho samosprávneho kraja Jaroslav Baška sa bude opäť uchádzať o post kandidáta na župana aj pre nasledujúce päťročné volebné obdobie.

Petra Hajšelová – kandidátka na županku Trenčianskeho kraja

Petra Hajšelová – kandidátka na županku Trenčianskeho kraja

Mgr. Petra Hajšelová, je jednou z troch žien, ktoré kandidujú na post županky Trenčianskeho samosprávneho kraja a je členkou politického hnutia Sme rodina. Petra Hajšelová dlhodobo býva v meste Prievidza a aktuálne pôsobí v oblasti práva. Pracuje ako právnička so zameraním na sociálnu oblasť. Chce riešiť problémy v oblasti sociálnej politiky vo vzťahu k ohrozeným občanom – sociálne odkázaní občania, starší ľudia, týrané ženy. Tento problém chce riešiť paralelne s efektívnou zdravotnou starostlivosťou v nadväznosti na regionálny hospodársky rozvoj kraja v rámci kompetencií. Petra Hajšelová, kandidátka na županku Trenčianskeho kraja sa bude uchádzať v novembrových voľbách 2017 ako kandidát politického hnutia Sme rodina.

Štefan Škultéty – kandidát na župana Trenčianskeho kraja

Štefan Škultéty – kandidát na župana Trenčianskeho kraja

PhDr. Štefan Škultéty, narodený 3.4.1975 v Trenčianskych Tepliciach je slovenský komunálny politik. Od roku 2006 je primátor kúpeľného mestečka Trenčianske Teplice. Do primátorskej funkcie bol opätovne zvolený vo voľbách v rokoch 2010 a 2014. Od 2013 je aj poslancom Trenčianskeho samosprávneho kraja zvoleným za stredopravú koalíciu strán KDH, SDKÚ-DS, MOST-HíD, NOVA, SaS, OKS. Je členom Komisie regionálneho rozvoja a cestovného ruchu a Komisie legislatívno – právnej. O post predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja sa bude v novembrových župných voľbách 2017 uchádzať ako nezávislý kandidát.

Ferdinand Vavrík – kandidát na župana Trenčianskeho kraja

Ferdinand Vavrík – kandidát na župana Trenčianskeho kraja

Ing. Ferdinand Vavrík, PhD., narodený 22.11.1990 v Ilave je člen správnej rady Asociácie doktorandov Slovenska a člen streleckého klubu STU. V minulosti bol zástupcom študentov v školskej rade SOŠ T. Vansovej Púchov. Ako kandidát na župana Trenčianskeho kraja ide do nadchádzajúcej kampane s troma hlavnými prioritami a to hľadať ľudí s potenciálom, ich zapájania do rozvoja Trenčianskeho kraja, zabezpečenie vyššej kvality v jednotlivých sektoroch služieb kraja a vytváranie podmienok pre rozvoj voľno-časových a kultúrnych aktivít v rámci kraja za účelom skvalitnenia života jeho obyvateľov.

Igor Valko – kandidát na župana Trenčianskeho kraja

Igor Valko – kandidát na župana Trenčianskeho kraja

Podnikateľ Igor Valko (Nový parlament) v nadchádzajúcich župných voľbách 2017 kandiduje na župana Trenčianskeho samosprávneho kraja za politickú stranu Nový parlament.

Nora Pániková – kandidátka na županku Trenčianskeho kraja

Nora Pániková, 41 r., je ochranárka a v nadchádzajúcich župných voľbách 2017 kandiduje na županku Trenčianskeho samosprávneho kraja za Stranu zelených Slovenska.

Renáta Kaščáková, kandidátka na županku Trenčianskeho samosprávneho kraja -vizitka