Kandidátka na županku Trenčianskeho kraja

Renáta Kaščáková, kandidátka na predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja, má podporu stredo-pravej koalície

Kandidátka na predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja | Za kandidátkou na predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja v novembrových župných voľbách 2017 Renátou Kaščákovou stojí široká stredo-pravá koalícia strán SaS, OĽANO, KDH, NOVA …

… OKS, NOVA a Zmena zdola. Ľubomír Galko na tlačovom brífingu vyzdvihol jejnesmierne kvality a túžbu, aby sa ľudia v Trenčianskom kraji v nadchádzajúcich župných voľbách 2017 rozhodli práve pre ňu a vytvorili tým alternatívu proti korupcii, ktorá sa na Slovensku rozmohla. Na jej adresu povedal nasledujúce: “Keď sa povie meno Renáta Kaščáková, prvé slovo, ktoré mi napadne je Trenčín, ako druhé bojovníčka a tretie originálna, pretože vidí riešenia tam, kde to iní vzdali.” Renáta Kaščáková, kandidátka na predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja od narodenia žije a pôsobí v Trenčíne, preto má k Trenčianskemu kraju osobitný a srdcu blízky vzťah. Vo svojom príhovore vymenovala tri ciele, ktoré chce dosiahnuť, keď sa stane župankou. Za prvé chce, aby sa peniaze nemíňali, ale aby sa s rozumom investovali, za druhé chce, aby úrad videl v občanovi klienta, pretože úrady sú tu pre ľudí a nie ľudia pre úrady a za tretie chce, aby sa rozvíjali prirodzené regióny v Trenčianskom kraji podľa svojich vlastných potrieb a nie, aby sa používal jeden meter na všetko.

Ľubomír Galko: Keď sa povie Renáta Kaščáková, napadne mi Trenčín

Ľubomír Galko a kandidátka na predsedu Renáta Kaščáková - Trenčín

Ľubomír Galko: Ak by ste sa ma opýtali čo sa mi vybaví ako prvé, keď sa povie meno Renáta Kaščáková, nebudem musieť dlho premýšľať. Prvé slovo, ktoré mi napadne ako prvé, je Trenčín. Renáta pravidelne sadá ráno do vlaku, aby pricestovala na parlamentnú schôdzu a častokrát sa vracia neskoro večer do Trenčína k svojim blízkym. Trenčínom a Trenčianskym krajom žije, o Trenčíne a Trenčianskom samosprávnom kraji vie prvé aj posledné. Je to v jej komentároch kraj s obrovským potenciálom a skvelými ľuďmi. Prostredníctvom Renáty Kaščákovej mám pocit, že Trenčiansky kraj dobre poznám, napriek tomu, že sem cestujem len z času na čas.

Ako druhé poviem slovo bojovníčka. Mnohí Renátu Kaščákovú odhovárali, mnohí jej vraveli, že na to nebude stačiť, že jej síce nechýbajú skúsenosti, ale že žena v takej pozícii to nebude mať ľahké. Ale Renáta sa nenechala odradiť a cesty po Trenčianskom regióne a rozhovory s ľuďmi, vniknutie do podstaty problémov jej dodali odvahu to, čo nefunguje zmeniť. Je rázna a vidí pred sebou cieľ, bude vedieť sa k nemu dostať a bude vedieť svojmu kraju pomôcť.

A ako tretie poviem slovo originálna. Renáta vidí riešenia tam, kde to iní vzdali. Rozumie ľuďom naprieč regiónom rôzneho veku. Dokáže rozrozprávať pána z lazov aj baníckeho predáka. Od nich zisťuje čo potrebujú. A za všetkým s čím prichádza vidí konkrétnych ľudí. Nie peniaze, nie vlastný, alebo nebodaj stranícky zisk, ale ľudí z Trenčianskeho kraja.

Renáta Kaščáková, kandidátka na predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja má plnú dôveru strany SaS a stoja za ňou aj ďalšie demokratické pravicové opozičné strany. Je pre nás tou, kto dokáže hľadať riešenia, aj cesty na ich uplatnenie a veci zlepšovať. Osobne som veľmi rád, že je našou kandidátkou na predsedu práve ona. Hoci, ak sa stane župankou a spravíme všetko pre to, aby sa tak stalo, bude mi vo veľkom parlamente chýbať. Renáte Kaščákovej držím palce, ale hlavne držím palce vám, ľuďom z Trenčianskeho kraja aby ste sa 4. novembra dobre rozhodli. Dámy a páni, spolu s priateľmi a kolegami z iných demokratických pravicových opozičných strán sme vytvorili alternatívu proti korupcii. Túto alternatívu sme vytvorili vo všetkých krajoch Slovenska. Renáta Kaščáková a tím kandidátov na poslancov Trenčianskeho samosprávneho kraja sú pevným pilierom tejto alternatívy.

Renáta Kaščáková kandidátka na predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja

Renáta Kaščáková kandidátka na predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja

Renáta Kaščáková: V prvom rade by som chcela povedať, že v jednote je sila. My sme sily spojili, aby sme dali silnú alternatívu k súčasnému vedeniu trenčianskej župy. Zmena nielen na poste predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja, ale aj na poste poslancov bude veľmi potrebná práve v čase, kedy Trenčiansky kraj naozaj ide len na zotrvačník a je na hony vzdialený od každodenných potrieb ľudí. Chodím po celom kraji, rozprávam sa s ľuďmi, viem čo potrebujú. Vidím najmä skepsu a beznádej. Hovoria mi, načo do toho ideš, tu sa nič nezmení, tu je to všetko zabetónované, nič sa nedá. Tento systém je zabetónovaný. Tu sa politikárči, kšeftuje. Peniaze sa rozdávajú podľa straníckych a iných zásluh. Áno, aj Trenčiansky kraj je výrazne zadlžený. Jeho služby sú vysoko neefektívne. Výsledkom je, že mladí ľudia nám utekajú a starší sa desia odkázanosti a staroby. Veľa sa sľubuje ale málo sa plní.

Mojím cieľom, keď sa stanem predsedom Trenčianskeho samosprávneho kraja, je dosiahnuť tri veci.

  1. Po prvé chcem, aby sa peniaze nemíňali, ale aby sa s rozumom investovali. To znamená, aby prioritu v Trenčianskom kraji dostávali len také projekty, ktoré preukážu najvyššiu hodnotu. Nechcem, aby sa donekonečna všade iba plátali diery. Ani na cestách, ani v nemocniciach, ani na školách, ani nikde inde.
  2. Po druhé si veľmi želám a chcem, aby úrad videl v občanovi klienta. Občania musia vedieť, aké sú ich možnosti aj práva. Kontakt s úradom, nemocnicou alebo sociálnymi službami nesmie byť pre nich ponižujúcim zážitkom. Úrady sú tu pre ľudí a nie ľudia pre úrady.
  3. Po tretie chcem, aby sa rozvíjali prirodzené regióny v Trenčianskom kraji. Úplne inak sa žije ľuďom na myjavských kopaniciach, inak na Považí, či v krajskom meste a úplne iné problémy majú baníci na hornej Nitre. Nie je preto správne používať jeden meter na všetko. Budem presadzovať, aby sa každému Trenčianskemu regiónu ušili riešenia na mieru.

No najmä chcem, aby sa dal priestor rozumným ľuďom, podnikateľom, odborníkom, angažovaným komunitám a pod. Som presvedčená, že nie všetko je vždy len a len o peniazoch. Chcem otvoriť priestor pre tímovú spoluprácu, sieťovanie myšlienok, zdieľanie nápadov a dobrých skúseností. To totiž považujem za najdôležitejšiu úlohu vyššieho územného celku, ktorú si dodnes neplní.

Na záver už len chcem opätovne ubezpečiť všetkých, že keď budem zvolená za predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja, vzdám sa mandátu poslankyne Národnej rady, pretože si myslím, že sedieť na dvoch stoličkách súčasne sa plnohodnotne nedá. Aj v tomto som iná ako oni. Tí, ktorí nám dnes vládnu, si presadili jednokolovú voľbu župana, pretože sa boja. Boja sa o svoje pozície a sú schopní urobiť všetko preto, aby v nich mohli byť zabetónovaní na ďalších päť rokov.

Preto vyzývam aj z tohto miesta ľudí, aby nerezignovali. Akokoľvek beznádejne to tu vyzerá, poďme voliť v čo najväčšom počte a dajme už v župných voľbách 4. novembra jasne najavo, že súčasný systém je od vrchu až dole zhnitý a treba ho zmeniť. Na Slovensku je zatuchnutý vzduch a treba tu už konečne poriadne vyvetrať. Alternatívou však nie je extrémizmus, ale zdravý rozum, pokora a cit. A presne to chcem aj ja s Božou pomocou vložiť do svojej politiky a do služby ľuďom ako predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja.

Župné voľby 2017 môžu zmeniť veľa.
Poďme voliť 4.11.2017.

Renáta Kaščáková, kandidátka na predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja, župné voľby 2017, Trenčín.

Iná ako oni.

Kandidátka na predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja