Kandidátka na županku Trenčianskeho kraja

Trenčín – krátky film k župným voľbám 2017

Trenčín, 29. 7. 2017 – Renáta Kaščáková, kandidátka na župana Trenčianskeho kraja, predstavuje svoje pracovné projekty a úspechy v rámci mesta Trenčín.

Renáta Kaščáková pracovala na samospráve mesta Trenčín od roku 2003. Medzi jej najúspešnejšie projekty možno zaradiť klientske centrum, Kultúrno-informačné centrum a predovšetkým Projekt Trenčín si Ty. Založenie klientskeho centra zjednodušilo prístup občanov Trenčína k úradníkom mesta. Občania si tak v podstate všetky potrebné veci na meste dokážu vybaviť na jednom mieste. Kultúrno-informačné centrum je takisto pre občanov, no je to v zásade prvý kontaktný bod aj pre turistov, ktorí na jednom mieste nájdu všetky potrebné informácie. Projekt Trenčín si Ty je dlhoročným úsilím budovania novej tváre mesta Trenčín. Ide o prepojenie centra mesta s nábrežím pri rieke Váh. V súčasnosti sú tieto lokality oddelené hlavným ťahom – štvorprúdovou cestou na Hasičskej ulici. Práve po nedávnom dokončení nového železničného mosta sa tak naskytuje pôda pre realizovanie tohto projektu. Renáta Kaščáková má ambíciu spraviť z Trenčína najkrajšie miestom pre život na Slovensku.

Renáta Kaščáková: mesto Trenčín a projekt Trenčín si Ty

Život mi pomerne výrazným spôsobom zmenil rok 2003, odkedy pracujem v samospráve mesta Trenčín. Prvým projektom na ktorom som spolupracovala, ktorý som iniciovala, bolo založenie klientskeho centra. Klientske centrum v Trenčíne funguje dodnes, je to ten priestor kde dnes občan vybaví všetko na jednom mieste, čo pred tým nebývalo. Ďalším projektom, ktorý som viedla, bolo založenie Kultúrno-informačného centra v Trenčíne. Tak isto dodnes funguje na Mierovom námestí ako turistická kancelária a slúži pre občanov. Ďalšou významnou etapou v mojej práci na meste bol projekt Trenčín si Ty. Je to asi najväčší projekt, ktorý som riadila, ktorý som iniciovala a celý koordinovala. A to je projekt, ktorý má na svedomí, že Trenčín dostal úplne nový plán svojho rozvoja a má jasnú predstavu o tom, čím chce byť v budúcnosti.

Trenčín – Renáta Kaščáková, Projekt Trenčín si Ty, nábrežie

Renáta Kaščáková: Trenčín dostane úplne novú tvár – centrum mesta sa prepojí s nábrežím

Tento výkres, to je vlastne budúcnosť mesta Trenčín. Výsledok dlhoročných diskusií s odbornou verejnosťou, ale aj s občanmi, laickou verejnosťou, s komunitami. Jednoducho so všetkými, ktorým záleží na rozvoji mesta Trenčín. Je to výsledok štvorročného procesu, ktorý sa skončil v podobe územného plánu, ktorý má teraz mesto Trenčín k dispozícii pre svoj ďalší rozvoj. Jednoducho, vznikne úplne nová tvár mesta, ktorá prepojí centrum mesta s nábrežím, s bývalým železničným mostom, z ktorého sa stane nová promenáda. A dokonca aj s druhým brehom rieky Váh, z ktorého by sa malo stať ďalšie druhé centrum na druhom brehu rieky Váh.

Tento podchod je jediný priestor, kadiaľ sa dá dnes dostať priamo z Mierového námestia k nábrežiu k rieke Váh pešo alebo bicyklom. Tuto nad nami v nejakej vyššej výške by malo byť tzv. plató, ktoré plynule pôjde v podstate až k tej železnici. Tá sa samozrejme zahĺbiť pod zem nedá, ale stane sa súčasťou nejakého plynulého riešenia tak, aby sa dalo prejsť oveľa pohodlnejšie ako dnes z centra mesta až k rieke.

Trenčín – Renáta Kaščáková, ambícia spraviť z Trenčína najkrajšie miesto pre život

Renáta Kaščáková: Chcem, aby bol Trenčín najkrajším miestom pre život na Slovensku

A toto je epicentrum celého projektu Trenčín si Ty. O toto ide. Aby táto zóna bola promenádna a aby bola prepojená s centrom mesta. Cieľom je aby sme sa sem dostali za pár minút, bezpečne, peši bez toho aby nás zrazilo auto. V projekte Trenčín si Ty sme sa zhruba 5 rokov usilovali o to, aby toto miesto slúžilo Trenčanom. Aby nebolo znehodnotené nejakou nezmyselnou výstavbou, aby tu bola príjemná relaxačná zóna. Aby ľudia cítili rieku, aby sa jej mohli dotknúť. Aby Trenčín bol najkrajším miestom pre život na Slovensku. K tomu smerujeme a toho sa chcem dožiť. A k tomu smeruje aj celá moja ďalšia aktivita, ktorú chcem robiť ako županka.

 

 

Župné voľby 2017 môžu zmeniť veľa.
Poďme voliť 4.11.2017.

Renáta Kaščáková, kandidátka na župana Trenčianskeho kraja, župné voľby 2017, Trenčín.

Iná ako oni.

Kandidát na župana Trenčianskeho samosprávneho kraja, Renáta Kaščáková - vizitka